Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Tüdanya Kimdir?

Tüdanya Kimdir?

Tüdanya, Türk müzik sahnesinde oldukça genç bir isimdir. Gerçek adı Tüdanya Taşkın olan sanatçı, 13 Mart 1999 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlardan itibaren ortaya çıkan Tüdanya, ilkokul yıllarında piyano eğitimine başl…buradan devam edelim.

Tüdanya’nın müzik kariyeri, sosyal medya hesaplarından yaptığı şarkı coverlarıyla başladı. Kendine has yorumu ve sesiyle dikkat çeken genç sanatçı, kısa sürede büyük bir hayran kitlesi edindi. Daha sonra, ilk teklisi “Aklımda Sorular Var”ı 2020 yılında çıkardı. Bu …buradan devam edelim.

2021 yılında “İyi Ki Doğdun” adlı teklisini yayınlayan Tüdanya, söz ve müziği kendisine ait olan bu şarkısıyla da müzikseverlerin beğenisini kazandı. Sanatçı, müzik kariyerine hızlı bir başlangıç yaptıktan sonra, 2022 yılında “Hadi Gel” adlı single çalışmasını da…buradan devam edelim.

Tüdanya, henüz genç yaşına rağmen sesi, yorumu ve şarkılarıyla Türk müzik dünyasında yer edinmeye devam ediyor. Özellikle sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla da sık sık gündeme gelen sanatçı, müzikseverler tarafından ilgiyle takip edilmektedir.

Tekrar Kontrol Edin

Seyfi Doğanay Kimdir?

Seyfi Doğanay, Türk halk müziği sanatçısı ve söz yazarıdır. 1944 yılında Sivas’ın Kangal ilçesinde doğan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super