Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Orhan Esen Kimdir?

Orhan Esen Kimdir?

Orhan Esen, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. 1 Haziran 1946 tarihinde İstanbul’da doğan sanatçı, müzik kariyerine 1960’lı yıllarda başlamıştır.

Orhan Esen, müzik hayatı boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. “Bir Fırtına Tuttu Bizi”, “Seher Yeli”, “Sevda Yüklü Kervanlar” ve “Veda Busesi” gibi şarkılarıyla Türk arabesk müziği dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra birçok sinema filminde de yer almıştır. “Aşkım Ve Ben”, “Hayatım Sana Feda” ve “Kurtarılmış Adam” gibi yapımlarda başrol oynamıştır.

Orhan Esen, müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. 1984 yılında düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Arabesk Müzik Sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca, 1995 yılında “Seher Yeli” adlı şarkısıyla Türkiye Müzik Ödülleri’nde “En İyi Arabesk Şarkısı” ödülünü almıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Özellikle, lösemili çocuklar için düzenlenen “Bir Tutam Umut” kampanyasında yer almaktadır.

Orhan Esen, Türk arabesk müziği sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendine özgü tarzı ve sesiyle Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. Müzik hayatına olan tutkusu ve çalışkanlığıyla, Orhan Esen gelecekte de Türk arabesk müziğine yeni eserler kazandırmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super