Ana Sayfa / Kimdir / Türk Siyasetçiler / Muharrem İnce Kimdir?

Muharrem İnce Kimdir?

Muharrem İnce, Türk siyasetçi ve iş adamıdır. 4 Mayıs 1964 tarihinde Yalova’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini Yalova’da tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur. İngiltere’de bir süre İslam Araştırmaları yapmıştır.

Siyasi hayatına 1995 yılında Refah Partisi Yalova İl Başkanlığı ile başlayan Muharrem İnce, 2002 yılında CHP’ye katılmıştır. 2007 ve 2011 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak seçilmiştir. 2014 yılında ise CHP’nin ilk kez düzenlediği Cumhurbaşkanı seçimlerinde parti adayı olarak yarışmıştır.

2018 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de CHP’nin adayı olan Muharrem İnce, %31.4 oy oranı ile 2. olmuştur. Bu seçimlerde, seçim kampanyası boyunca kullandığı “Birlikte Yönetmek” sloganı ile dikkat çekmiştir.

Muharrem İnce, siyasi hayatı boyunca birçok kez partisinde kritik görevler üstlenmiştir. CHP Yalova İl Başkanlığı, Genel Başkan Yardımcılığı, Grup Başkanvekilliği, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanvekilliği ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur.

Aynı zamanda iş dünyasında da faaliyet gösteren Muharrem İnce, 2006 yılında aile şirketi olan İnce Madencilik Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralmıştır. İş hayatında da başarılı bir kariyere sahip olan İnce, iş hayatındaki başarısını siyasi hayatına da yansıtmıştır.

Muharrem İnce, siyasi duruşu, söylemleri ve halka yakınlığı ile sık sık gündeme gelen bir siyasetçidir. Özellikle halka yönelik olarak yaptığı konuşmalar ve sosyal medya paylaşımları ile geniş kitlelerin ilgisini çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super