Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Linet (Linet Menaşi) Kimdir?

Linet (Linet Menaşi) Kimdir?

Linet Menaşi, Türk pop müzik sanatçısıdır. 16 Eylül 1975 tarihinde İstanbul’da doğan sanatçı, müzik kariyerine 1990’lı yıllarda başlamıştır.

Linet, müzik hayatı boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. “Aşkın Gözyaşları”, “Kalbim Acıyor”, “Dert Bende” ve “Mecnunum Leylamı Gördüm” gibi şarkılarıyla Türk pop müzik dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra birçok dizi ve sinema filminde de yer almıştır. “Deli Yürek”, “Zeybek Ateşi” ve “Ejder Kapanı” gibi yapımlarda rol almıştır.

Linet, müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. 2005 yılında düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Kadın Pop Müzik Sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. Özellikle, 2013 yılında düzenlenen “Bir Fidan Bin Hayat” kampanyasında yer almıştır.

Linet, Türk pop müzik sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendine özgü tarzı ve güçlü sesiyle Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. Müzik hayatına olan tutkusu ve çalışkanlığıyla, Linet gelecekte de Türk pop müziğine yeni eserler kazandırmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super