Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Kibariye (Bahriye Tokmak) Kimdir?

Kibariye (Bahriye Tokmak) Kimdir?

Kibariye, Türk arabesk müzik sanatçısıdır. 23 Ağustos 1966 tarihinde İstanbul’da doğan sanatçı, müzik kariyerine 1980’li yıllarda başlamıştır.

Kibariye, müzik hayatı boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. “Sevdik Sevdalandık”, “Şarkılar Seni Söyler”, “Senden Başka Kimim Var” ve “Bir Tek Annem Olsun” gibi şarkılarıyla Türk arabesk müzik dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra birçok sinema filminde de yer almıştır. “Hayatım Sana Feda”, “Zeybek Ateşi” ve “Bir Tutam Baharat” gibi filmlerde rol almıştır.

Kibariye, müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. 1993 yılında düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Arabesk Müzik Kadın Sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Özellikle, çocukların eğitimine katkıda bulunan “Bir Kitap da Sen Oku” kampanyasında yer almaktadır.

Kibariye, Türk arabesk müzik sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendine özgü tarzı ve sesiyle Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. Müzik hayatına olan tutkusu ve çalışkanlığıyla, Kibariye gelecekte de Türk arabesk müziğine yeni eserler kazandırmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super