Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Güllü (Gül Tut) Kimdir?

Güllü (Gül Tut) Kimdir?

Güllü, gerçek adıyla Gül Tut, Türk arabesk müzik sanatçısıdır. 28 Aralık 1969 tarihinde İstanbul’da doğan sanatçı, müzik kariyerine 1990’lı yıllarda başlamıştır.

Güllü, müzik hayatı boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. “Kader Diyemezsin”, “Oy Gülüm”, “Seni Kalbime Gömdüm” ve “Dert Bende Derman Sende” gibi şarkılarıyla Türk arabesk müzik dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra birçok televizyon programında da yer almıştır. “Güllü ile Dert Dinsin” adlı programı, televizyon izleyicilerinin büyük ilgisini çekmiştir.

Güllü, müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. 2005 yılında düzenlenen Kral TV Ödülleri’nde “En İyi Kadın Arabesk Müzik Sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Özellikle, kanser hastaları için düzenlenen “Bir Damla Hayat” kampanyasında yer almaktadır.

Güllü, Türk arabesk müzik sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendine özgü tarzı ve sesiyle Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. Müzik hayatına olan tutkusu ve çalışkanlığıyla, Güllü gelecekte de Türk arabesk müziğine yeni eserler kazandırmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super