Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Esengül (Esen Ağan) Kimdir?

Esengül (Esen Ağan) Kimdir?

Esengül, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. 20 Temmuz 1966 tarihinde İstanbul’da doğan sanatçı, müzik kariyerine 1990’lı yıllarda çıkardığı “Unutama Beni” adlı albümüyle adım atmıştır.

Esengül, müzik hayatı boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. “Hadi Gel” , “Sana İhtiyacım Var” ve “Bak Ne Haldeyim” gibi şarkılarıyla Türk arabesk müziği dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra birçok televizyon programında da yer almıştır. Kendi adını taşıyan “Esengül Show” adlı programı, televizyon izleyicilerinin büyük ilgisini çekmiştir.

Esengül, müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. 1998 yılında düzenlenen Kral TV Ödülleri’nde “En İyi Kadın Arabesk Sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Özellikle, lösemili çocuklar için düzenlenen “Bir Tutam Umut” kampanyasında yer almaktadır.

Esengül, Türk arabesk müziği sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendine özgü tarzı ve sesiyle Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. Müzik hayatına olan tutkusu ve çalışkanlığıyla, Esengül gelecekte de Türk arabesk müziğine yeni eserler kazandırmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super