Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Erol Budan Kimdir?

Erol Budan Kimdir?

Erol Budan, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. 3 Temmuz 1951 tarihinde Sivas’ta doğan sanatçı, müzik kariyerine 1970’li yıllarda çıkardığı “Göç” adlı albümüyle adım atmıştır.

Erol Budan, müzik hayatı boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. “Küstüm Hayata”, “Yiğidim Aslanım”, “Senden Başka Kimim Var” ve “Ağlıyorum” gibi şarkılarıyla Türk arabesk müziği dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra birçok sinema filminde de yer almıştır. “Şerefli Pehlivanlar”, “Hedefim Sensin” ve “Baba Parası” gibi yapımlarda başrol oynamıştır.

Erol Budan, müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. 1990 yılında düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Arabesk Müzik Sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca, 1999 yılında “Küstüm Hayata” adlı şarkısıyla Türkiye Müzik Ödülleri’nde “En İyi Arabesk Şarkısı” ödülünü almıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Özellikle, lösemili çocuklar için düzenlenen “Bir Tutam Umut” kampanyasında yer almaktadır.

Erol Budan, Türk arabesk müziği sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendine özgü tarzı ve sesiyle Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. Müzik hayatına olan tutkusu ve çalışkanlığıyla, Erol Budan gelecekte de Türk arabesk müziğine yeni eserler kazandırmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super