Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Ercan Turgut Kimdir?

Ercan Turgut Kimdir?

Ercan Turgut, Türk müzik sanatçısıdır. 20 Ekim 1974 tarihinde Kırklareli’nde doğan sanatçı, müzik kariyerine 1997 yılında çıkardığı “Aman” adlı albümüyle adım atmıştır.

Ercan Turgut, müzik hayatı boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. “Yaralı”, “Duy Beni”, “Küçük Yarim” ve “Dermanın Olsun” gibi şarkılarıyla Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra birçok televizyon programında da yer almıştır. Kendi adını taşıyan “Ercan Turgut Show” adlı programı, televizyon izleyicilerinin büyük ilgisini çekmiştir.

Ercan Turgut, müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. 2008 yılında düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Türk Halk Müziği Sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca, 2013 yılında “Yaralı” adlı şarkısıyla Türkiye Müzik Ödülleri’nde “En İyi Türk Halk Müziği Şarkısı” ödülünü almıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Özellikle, kanser hastaları için düzenlenen “Bir Tutam Umut” kampanyasında yer almaktadır.

Ercan Turgut, Türk müzik sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendine özgü tarzı ve sesiyle Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. Müzik hayatına olan tutkusu ve çalışkanlığıyla, Ercan Turgut gelecekte de Türk müziğine yeni eserler kazandırmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super