Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Ceylan (Ceylan Avcı) Kimdir?

Ceylan (Ceylan Avcı) Kimdir?

Ceylan Avcı, Türk arabesk müzik sanatçısıdır. 10 Nisan 1980 tarihinde Kocaeli’de doğan sanatçı, müzik kariyerine 2001 yılında çıkardığı “Bırakma Beni” adlı albümüyle adım atmıştır.

Ceylan, müzik hayatı boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. “Atma Yar”, “Haram Olsun”, “Ayrıldık İşte” ve “Gözlerine Teslimim” gibi şarkılarıyla Türk arabesk müziği dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra birçok televizyon programında da yer almıştır. Kendi adını taşıyan “Ceylan Show” adlı programı, televizyon izleyicilerinin büyük ilgisini çekmiştir.

Ceylan, müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. 2007 yılında düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Arabesk Kadın Sanatçısı” ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca, 2010 yılında “Haram Olsun” adlı şarkısıyla Türkiye Müzik Ödülleri’nde “En İyi Arabesk Şarkı” ödülünü almıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Özellikle, lösemili çocuklar için düzenlenen “Bir Tutam Umut” kampanyasında yer almıştır.

Ceylan Avcı, Türk arabesk müziği sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendine özgü tarzı ve sesiyle Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. Müzik hayatına olan tutkusu ve çalışkanlığıyla, Ceylan Avcı gelecekte de Türk arabesk müziğine yeni eserler kazandırmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super