Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Cansever (Mehmet Ali Cansever) Kimdir?

Cansever (Mehmet Ali Cansever) Kimdir?

Cansever, Türk arabesk müzik sanatçısıdır. Gerçek adı Mehmet Ali Cansever olan sanatçı, 20 Ocak 1968 tarihinde Zonguldak’ta doğmuştur. Müzik kariyerine 1993 yılında çıkardığı “Yaralı Gönlüm” adlı albümüyle adım atmıştır.

Cansever, müzik hayatı boyunca birçok albüm çıkarmış ve sevilen şarkılara imza atmıştır. “Aşk İçin Gelmişiz”, “Aşk Türküleri”, “Gitmek İstemem” ve “Senden Başka” gibi şarkılarıyla Türk arabesk müziği dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra birçok televizyon programında da yer almıştır. Kendi adını taşıyan “Cansever Show” adlı programı, uzun yıllar boyunca televizyon izleyicilerinin ilgi odağı olmuştur.

Cansever, müzik kariyerindeki başarılarıyla birçok ödül kazanmıştır. 2009 yılında düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Arabesk Sanatçısı” ödülünü almıştır. Ayrıca, 2012 yılında Türkiye Müzik Ödülleri’nde “En İyi Arabesk Şarkı” ödülünü “Aşk İçin Gelmişiz” adlı şarkısıyla kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Özellikle, lösemili çocuklara yardım etmek için düzenlenen “Bir Tutam Umut” projesinde yer almıştır.

Cansever, Türk arabesk müziği sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendine özgü tarzı ve sesiyle Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. Müzik hayatına olan tutkusu ve çalışkanlığıyla, Cansever gelecekte de Türk müziğine yeni eserler kazandırmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super