Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Alişan (Serkan Burak Tektaş) Kimdir?

Alişan (Serkan Burak Tektaş) Kimdir?

Alişan, Türk pop müziği sanatçısı Serkan Burak Tektaş’ın sahne adıdır. 19 Haziran 1976 tarihinde İstanbul’da doğan Alişan, müzik kariyerine 1995 yılında “Seni Biraz Fazla Sevdim” adlı şarkısıyla adım atmıştır.

Alişan, müzik kariyerine adım attığından beri birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. “Gülpembe”, “Sensiz Olmuyor”, “Sana Birşey Olmasın”, “Sevgilim”, “Gitme Gel” ve “Bir Garip Yolcuyum” gibi şarkılarıyla Türk pop müziği dinleyicileri tarafından sevilen bir sanatçı haline gelmiştir.

Müzik hayatının yanı sıra, Alişan birçok televizyon programında da yer almıştır. Kendi adını taşıyan talk show programı “Alişan’la Şanslı Günler” ve “Bir Garip Aşk” adlı dizideki oyunculuğu ile de televizyon dünyasında da kendine yer edinmiştir.

Alişan, müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. 2007 yılında Türkiye Müzik Ödülleri’nde “En İyi Pop Erkek Şarkıcı” ödülünü almıştır. Ayrıca, “Gülpembe” şarkısıyla 2009 yılında Avrupa Müzik Ödülleri’nde “En İyi Türkçe Pop Şarkısı” ödülüne layık görülmüştür.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de aktif olarak yer almaktadır. Özellikle, kanser hastalarına yardım etmek için düzenlenen “Bir Şarkı da Sen Söyle” kampanyası gibi projelerde yer almıştır.

Alişan, Türk pop müziği sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendi tarzını yaratan ve müzik hayatına tutkuyla bağlı olan Alişan, gelecekte de Türk pop müziği dinleyicilerine yeni şarkılar sunmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super