Ana Sayfa / Kimdir / Türk Şarkıcılar / Gülden Karaböcek Kimdir?

Gülden Karaböcek Kimdir?

Gülden Karaböcek, Türk pop müziği sanatçısıdır. 1 Ağustos 1953 tarihinde İstanbul’da doğan sanatçı, müzik kariyerine 1970’li yıllarda başlamıştır.

Gülden Karaböcek, müzik hayatı boyunca birçok başarılı albüm ve şarkıya imza atmıştır. “Küstürdüm Barışamam”, “Dert Bende”, “Sen Evlisin” ve “Sev Dedi Gözlerim” gibi şarkılarıyla Türk pop müziği dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra birçok sinema filminde de yer almıştır. “Bir Araya Gelemeyiz”, “Seni Beklerken” ve “Sevdalılar” gibi filmlerde başrol oynamıştır.

Gülden Karaböcek, müzik kariyeri boyunca birçok ödül kazanmıştır. 1973 yılında düzenlenen Altın Plak Ödülleri’nde “En İyi Yeni Şarkıcı” ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca, 1982 yılında “Sev Dedi Gözlerim” adlı şarkısıyla Türkiye Müzik Ödülleri’nde “En İyi Pop Şarkısı” ödülünü almıştır.

Sanatçı, müzik hayatının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Özellikle, engelliler için düzenlenen “Güçlü Eller” kampanyasında yer almaktadır.

Gülden Karaböcek, Türk pop müziği sahnesinde önemli bir yere sahip olan bir sanatçıdır. Kendine özgü tarzı ve sesiyle Türk müzikseverlerin gönlünde taht kurmuştur. Müzik hayatına olan tutkusu ve çalışkanlığıyla, Gülden Karaböcek gelecekte de Türk pop müziğine yeni eserler kazandırmaya devam edecektir.

Tekrar Kontrol Edin

Güçlü Soydemir Kimdir?

Güçlü Soydemir, Türk arabesk müziği sanatçısıdır. Kendine has yorumu ve güçlü sesi ile tanınan Soydemir, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super